آموزش وبلاگنویسی در بلاگفا(قسمت سوم)

یکی از مهمترین کارهای وبلاگنویسی مطلب گذاری میباشد.اگر وبلاگ شما مطالب خوبی نداشته باشد مطمئنا بازدید نخواهد داشت.در قسمت قبل آموزش وبلاگنویسی به آموزش انتخاب و ویرایش قالب پرداختیم و در این قسمت به نحوه گذاشتن مطلب و به نکات سودمندی درباره این موضوع میپردازیم. آموزش مطلب گذاشتن در بلاگفا: برای مطلب گذاشتن در بلاگفا کافیست به هنگام ورود به کنترل پنل بر روی ارسال مطلب جدید  و یا در ستون سمت راست وبلاگ بر روی پست مطلب جدید کلیک کنید. در صفحه جدید در قسمت عنوان مطلب برای مطلبتان موضوعی بنویسید(این نوشته در وبلاگتان در بالای مطلب به نمایش درمیاید) برای این که در مطلبتان عکسی به نمایش دربیاید بر روی آیکون تصویر که عکس یک درخت میباشد کلیک کنید. در پنجره باز شده لینک تصویرتان را در آدرس تصویر past  کنید و در عنوان تصویر عنوان اختیارریتان را و اگر مایلید بازدید کننده با آوردن موس بر روی عکس نوشته ای نمایش داده شود در قسمت توضیح تصویر هر آن چه مایلید بنویسید.بقیه تنظیمات اختیاریست و لازم به تغییر آن ها نمیباشد. برای آپلود عکستان باید از آپلود سنتر های مورد تایید بلاگفا استفاده کنید که در زیر آدرس چند اپلود سنتر مخصوص اپلود عکس در بلاگفا را میبینید: عکس گیگ پاناپ برای تغییر اندازه هم کافیست بعد از به نمایش درآمدن مطلب در نوشته اندازه را با استفاده از نقطه های ایجاد شده تغییر دهید. برای درج ادامه مطلب کافیست روی لینک آبی رنگ درج ادامه مطلب کلیک کنید.در ادامه مطلب لازم است مطاب اولیه و ادامه مطلب را وارد کنید. برای درج لینک روی آیکون شبیه زنجیر کلیک کنید و در قسمت آدرس لینک لینکتان را  وارد نمایید. درج برچسب: برچسب چیست؟:بگذارید با یک مثال نقش برچسب رو توضیح بدم. برای مثال همین مطلب!من عنوان آموزش وبلاگنویسی در بلاگفا(قسمت سوم) رو به این مطلب دادم.مطمئنا هیچ کس نمیاد همچین چیزی تو گوگل سرچ کنه!من تو قسمت برچسب های سایتم میزنم آموزش بلاگفا و هر کی این نوشته رو در گوگل تایپ کنه مطلب من رو میبینه و باعث میشه به گونه ای بازدید شما بالا بره.به زبان ساده میشه گفت چون ما نمیتوانیم تمام آن چه که مربوط به مطلب میباشد را در عنوان نوشته جای دهیم از برچشب استفاده میکنیم.چه قدر قشنگ توضیح دادم! برای برچسب گذاشتن برای مطلبتان در بلاگفا کافیست در پایین صفحه آن چیز هایی که فکر میکنید بیشتر از همه به موضوع مطلب شما نزدیک هست را بنویسید و با علامت + از هم فاصله دهید.(سعی کنید خود را جای بازدید کننده و کسی که در گوگل قصد سرچ کردن به دنبال مطلب میگردد بگذارید) اگر برای وبلاگتان موضوع به وجود اورده باشید در قسمت انتخاب موضوع موضوع مطلبتان را انتخاب کنید(در صورتی که موضوعی درست نکرده اید در قسمت موضوعات وبلاگ در ستون سمت راست کنترل پنل موضوعاتی برای مطالبتان به وجود آوردید) در قسمت نحوه نظردهی گزینه های مختلفی مربوط به نمایش نظر در وبلاگ وجود دارد مثلا نظرات برای این پست فعال باشد باعث میشود نظر بازدید کننده بدون نیاز به تایید شما در سایت نمایش داده شود.بهترین گزینه از نظر بنده نظرات پس از تایید نمایش داده شود میباشد. برای تنظیم زمان انتشار مطلب در قسمت تاریخ و زمان تنطیمات لازم را انجام دهید.همچنین اگر میخواهید مطلب همواره از بقیه مطالب بالا تر نمایش داده شود تیک گزینه پست ثابت را بزنید. یکی دیگر از امکانات بلاگفا امکان گذاستن پیوورد برای مطالب میباشد که در قسمت رمز برای رویت این امکان میسر میشود.(توجه کنید با گذاشتن رمز برای مطلب فقط ادامه مطلب نیاز به رمز جهت مشاهده میباشد)

در آخر برای انتشار مطلب روی ثبت و بازسازی وبلاگ کلیک کنید.در صورتی مشکلی حین مطلب گذاری نباشد پیام زیر نمایش داده میشود.

نکاتی برای مطلب گذاری: 1-هیچ وقت مطلبی را از سایتی کپی نکنید و حتما مطالب را خودتان بنویسید. 2-اگر مطلب را از جایی کپی کرده اید حتما منبع آن را با لینک دادن به آن سایت بنویسید. 3-برچسب های مرتبط با مطلب بنویسید. 4-عنوان زیبا و ترجیحا کوتاه بنویسید. 5-حتما بعد از انتشار مطلب آن را چک کنید و از مشکلات احتمالی مطلع شوید.

منتظر قسمت بعدی آموزش وبلاگ نویسی در بلاگفا باشید!

با تشکر!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

~X( ~O) ~:> o=> o-> o-+ b-( ^:)^ ^#(^ [..] [-X [-O< [-( X_X X( O:-) L-) I-) B-) @};- @-) >:P >:D< >:/ >:) >-) =P~ =D> =; =:) =)) =(( <:-P <):) ;;) ;)) ;) :| :x :whistle :rock :o3 :dance :bz :blush :ar! :^o :P :O) :D :@) :> :-w :-t :-q :-j :-h :-c :-bd :-SS :-S :-O :-L :-B :-@ :-?? :-? :-< :-/ :-* :-& :-$ :)] :)>- :)) :) :(|) :(( :( :!! 8-} 8-| 8-X 8-> 3:-O /:) *-:) **== (~~) (:| (*) (%) %-( %%- $-) #:-S #-o