روش هایی برای افزایش سرعت کامپیوتر

خیلی از کاربران از جمله خودم بعد از مدتی کارکردن با کامپیوتر متوجه کاهش سرعت کامپیوتر میشوند که بسیار باعث ناراحتی و اتلاف وقت میشود.برای خلاص شدن از این کاهش سرعت همواره کار های بسیاری میتوان انجام داد تا سرعت رایانه را تا حد زیادی افزایش دهیم که در ادامه مطلب به چندین روش موثر میپردازیم.

 

1-سعی کنید همیشه از بهترین آنتی ویروس های موجود استفاده کنید (مانند MCafee ) و هیچ وقت از آپدیت کردن آن دریغ نکنید.

2- قسمت استارت آپ ویندوز نرم افزار ها را به هیچ وجه فعال نکنید چرا که بسیار سرعت رایانه شما را کاهش میکند.در صورتی که تا به حال این امکان را فعال میکردید برای از بین بردن آن در قسمت Run ویندوز عبارت msconfig  را بنویسید و اینتر را بزنید تا به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید.

3-دسکتاپ خود را از فایل های پر حجم و … خالی کنید و بهتر است فایل های مورد نیازتان را در یک فایل بریزید و از قرار دادن همه آنها در دسکتاپ خود داری کنید.

4-بهتر است نرم افزار ها رادر درایو c که ویندوز در آن نصب شده نصب نکنید و در صورتی که به بعضی نرم افزار ها نیازی ندارید  آن ها را Uninstall کنید و سعی کنید فایل های نصبی آن ها را بعد از نصب از هارد خود پاک کنید.

5-تاریخچه وبگردی ها (History) مرورگر خود را پاک کنید.گاهی بعد از مدت ها استفاده از اینترنت حجم زیادی از کامپیوتر شما به وسیله کوکی ها و تاریخچه استفاده از اینترنت اشغال خواهد شد.

6 از System Properties بر روی Advanced کلیک کرده و در قسمت Performance گزینه Setting را بزنید.در اینجا Adjust for best performance را انتخاب کنید تا ویندوز در حداقل حالت گرافیکی کار کند.( این کار باعث کاهش گرافیک ویندوز میشود ولی تاثیر آن بسیار زیاد میباشد.)

7- در صورتی که نرم افزار ccleaner  را نصب نکرده اید حتما این نرم افزار را نصب کنید.این نرم افزار تاثیر بسیار زیادی در سرعت ویندوز شما دارد و میتوانید به وسیله آن فایل های به درد نخور را از سیستم خود حذف کنید.هم اکنون آخرین نسخه این نرم افزار را از اینجا دریافت کنید.

8- فایل های موقتی ویندوز را پاک کنید.

9- پوشه Recent را غیرفعال کنید و برنامه‌هایی که از میانبرهای Recent نیز استفاده می‌کنند را از میانبرها خالی کنید. معمولا کمترین استفاده از این میانبرها می‌شود که البته برای لیست کردن آنها مقداری حافظه مصرف خواهد شد.برای غیر فعال کردن آن این فایل را دانلود و برای فعال کردن هم این فایل را دانلود کنید ودر ویندوز خود اجرا نمایید.

10-و آخرین نکته این که از رایانه خود فراتر از توانایی آن انتظار نداشته باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

~X( ~O) ~:> o=> o-> o-+ b-( ^:)^ ^#(^ [..] [-X [-O< [-( X_X X( O:-) L-) I-) B-) @};- @-) >:P >:D< >:/ >:) >-) =P~ =D> =; =:) =)) =(( <:-P <):) ;;) ;)) ;) :| :x :whistle :rock :o3 :dance :bz :blush :ar! :^o :P :O) :D :@) :> :-w :-t :-q :-j :-h :-c :-bd :-SS :-S :-O :-L :-B :-@ :-?? :-? :-< :-/ :-* :-& :-$ :)] :)>- :)) :) :(|) :(( :( :!! 8-} 8-| 8-X 8-> 3:-O /:) *-:) **== (~~) (:| (*) (%) %-( %%- $-) #:-S #-o